КИЇВ (QHA) -

Сили антитерористичної операції готові відвести сили і засоби у трьох районах Донбасу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на спікера штабу АТО Івана Ареф'єва.

— Збройні сили України вітають всі зусилля, що спрямовані на врегулювання конфлікту на Сході України, а також на відведення з Донбасу російських окупаційних військ. Україна готова до виконання Рамкового рішення. Відведення сил і засобів з української сторони у певних ділянках — у районі Станиці Луганській, Золотого і Петровська — можливе лише за виконання всіх зазначених у документі умов, зокрема, при повному припиненні вогню протягом 7 діб, — зазначив він.

В Міноборони також зазначили, що Україна виконує кожен пункт Мінських угод, але при загостренні ситуації війська будуть готові повернутися на свої вихідні позиції.

У свою чергу, бойовики не роблять зусиль для імплементації угод про припинення вогню. За словами заступника глави СММ ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, моніторинг ситуації ускладнений через небезпеку мінування територій у районі розведення сторін.

— Спільно з моїми колегами я встановив факт того, що доступ до зони розведення сил і засобів, а також сама дорога до цієї зони, обмежені. Так звані «ДНР» не приступили до розмінування доступу і не забезпечили нам безпеку і вільний доступ. СММ може проводити моніторинг всередині самої зони, але це не є безпечним, — зазначив Хуг.

За його словами, бойовики так званої «ДНР» своєю бездіяльністю зривають можливості для моніторингу, що є прямим порушенням Мінських домовленостей.

— Я обговорював це питання з представником так званої «ДНР» паном Якубовим (представник «Міноборони «ДНР » Руслан Якубов, — ред.) на точці, і пояснив, що не вчинені дії та не розпочате розмінування цієї території є прямим порушенням Мінського договору, — підкреслив Олександр Хуг.

Представник ОБСЄ зазначив, що спостерігачі будуть моніторити ситуацію з двох сторін небезпечної зони. Він також зазначив, що під час свого візиту до зони конфлікту на Донбасі порушень припинення режиму вогню зафіксовано не було.

QHA