КИЇВ (QHA) -

Віце-прем'єр-міністр і міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів перевірив запуск нового обладнання для нанесення персональних даних на закордонні біометричні паспорти на поліграфічному комбінаті "Україна".

Про це повідомляє міністерство економічного розвитку і торгівлі.

За словами Кубіва, поліграфкомбінат потребував нового обладнання ще з 2014 року, а у серпні 2017 року Мінекономрозвитку ініціювало рішення уряду про зменшення відрахування до держбюджету частини чистого прибутку комбінату.

— Завдяки цьому комбінат зміг направити додаткові 35% чистого прибутку на нове обладнання. Оскільки підприємство працює цілодобово і без вихідних, у три зміни, то після запуску нової машини вони зможуть виробляти вдвічі більше документів. Зараз це 10 000 паспортів на добу, а з сьогоднішнього дня це буде 21 000 на добу, — зазначив Степан Кубів.

Нагадаємо, український паспорт зайняв 44-е місце у світі і перше в СНД.

Про це йдеться в опублікованому компанією Henley & Partners щорічному рейтингу індексу паспортів, який ранжує країни за можливості відвідування інших держав без візи.

Перше місце вже п'ятий рік поспіль займає Німеччина. На другому знаходиться Сінгапур. А третє місце ділять одразу 8 країн: Великобританія, Данія, Італія, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швеція, Японія.

QHA