КИЇВ (QHA) -

Українська делегація надала документ щодо незаконних проходів судів до закритих морських портів України в окупованому Криму і Севастополі на Комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО). Про це повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Україна закликала держави-члени ІМО дотримуватися норм міжнародного права і національного законодавства України.

— Українська делегація представила документ про незаконне заході суден в закриті морські порти України в АР Крим і Севастополі та закликала держави-члени ІМО, включаючи держави «зручного прапора», забезпечити неухильне дотримання норм міжнародного права і національного законодавства України щодо порядку заходження на тимчасово окуповану територію і виходу з неї іноземними судами, — сказано в повідомленні.

Окрім цього, українська делегація висловила протест у зв'язку із незаконним затриманням Росією українського риболовецького судна ЯМК-0041 і його екіпажу біля узбережжя анексованого півострова.

QHA повідомляло, що російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки організували промисел у винятковій економічній зоні РФ.

Постійний представник президента України в АРК Борис Бабін повідомив, що екіпаж затриманого ФСБ українського судна доставили у Севастополь. Він зазначив, що на українських моряків можуть чинити тиск. Бабін додав, що затримання українського судна — порушення норм міжнародного права і прав людини.

Відносно українського капітана порушено кримінальну справу за статтею "Браконьєрство". Російські силовики також повідомили, що на судно накладено арешт.

QHA