КИЇВ (QHA) -

Україна не робить реальних кроків для тиску на Росію з метою звільнення українських політичних в'язнів, заявив аналітик Кримської правозахисної групи (Crimean Human Rights Group) Олександр Сєдов.

За його словами, більше турбуються про в'язнів Кремля міжнародні організації та партнери, з якими працює РФ.

Сєдов також закликав президента України Петра Порошенка зустрітися з членами сімей тих, хто тужить в катівнях РФ і анексованого Криму.

— Я думаю, що у президента має знайтися час, щоб зустрітися з людьми, які вже декілька років вимагають з ним зустрічі. Це не просто люди, у яких побутові проблеми, це люди, у яких родичі затримані у зв'язку із агресією РФ. Я думаю, що у цьому випадку президент зобов'язаний зустрітися з цими людьми хоча б з ввічливості, — повідомив він.

Нагадаємо, вчора у Москві відбулися одиночні пікети на підтримку Сенцова. За даними ЗМІ, акції провели на Пушкінській площі, у результаті чого затримали шістьох росіян.

Учасники акції прийшли на акцію з плакатами, на яких було написано: "Олег, живи", "Росія, відпусти Сенцова", "Врятуйте Сенцова, Save Sentsov".

Відзначимо, кількість українських політв'язнів у Криму і Росії зростає і становить щонайменше 68 осіб.

Так, щонайменше 58 політв'язнів знаходяться у місцях позбавлення волі за кримінальними звинуваченнями. З них 38 осіб знаходяться в Криму (майже усі — в СІЗО Сімферополя) і 20 — в Росії.

QHA