КИЇВ (QHA) -

Українська сторона знає про намагання Росії провести альтернативне відзначення 620-річного ювілею поселення кримських татар у Литві і намагатиметься активно протидіяти спробам провести ці святкування під винятково російським протекторатом. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський під час скайп-включення в Українському кризовому медіа-центрі, відповідаючи на запитання корреспондента QHA.

За словами Володимира Яценківського, посольство України у Литві давно і активно співпрацює з місцевою кримськотатарською громадою, сприяючи різноманітним її проектам. Така ж співпраця відбувається і щодо відзначення 620-річчя поселення кримських татар у Литві.

— Щодо альтернативних планів, які були інспіровані російською стороною, ми, безперечно, беремо цей факт до уваги і, безперечно, в нашій роботі намагатимемося активно цьому протидіяти. Власне, наголошуючи на тому, що правда завжди переможе, — зазначив посол.

Володимир Яценківський також повідомив, що обговорював з представниками кримськотатарської спільноти заходи з інформаційної підтримки відзначення згаданої дати. Зокрема він провів зустріч з цього питання із керівництвом Литовського національного радіо і телебачення, і найближчим часом ці плани отримають конкретне втілення.

— В контексті інформаційної підтримки відзначення 620-ї річниці я, серед іншого, після нашої розмови з керівництвом кримськотатарської громади мав зустріч з директором Литовського телебачення і національного радіо. Ми проговорили і зараз будемо знову звертатися до більшої конкретики  яким був би інформаційний супровід всіх цих заходів, — повідомив посол.

Посол України у Литві також відзначив, що кримські татари Литви відіграють дуже активну роль у житті цієї країни, свого часу представники кримськотатарської громади були активними учасниками «Саюдіса» (литовський громадсько-політичний рух, що у 1980-х роках боровся за незалежність Литви, — ред.), а зараз місцева спільнота виявляє активну проукраїнську позицію.

Разом з тим, зауважив Володимир Яценківський, посольство співпрацює з кримськотатарською спільнотою, зокрема організовує спільні заходи на підтримку тих кримських татар, які борються за свободу в окупованому Криму.

— Це один з наших пріоритетів підтримка тієї проукраїнської позиції, яку мають тут кримські татари. Проводячи ті чи інші заходи, присвячені національним чи державним українськи святам, ми завжди стояли пліч-о-пліч із кримськими татарами Литви. І так само дуже часто організовували різні заходи щодо їхньої підтримки та підтримки всіх тих кримських татар, які в українському Криму борються за демократію, за незалежність, за свободу, за гідність.

Як повідомляло QHA, на 7-у засіданні Всесвітнього конгресу кримських татар, що відбулося у Києві, голова Союзу громад литовських татар Адас Якубаускас заявив, що Росія намагається зашкодити святкуванню ювілею поселення кримських татар у Литві, прагнучи включити татарське питання виключно в російський контекст, зокрема через організацію власних заходів. 

QHA