КИЇВ (QHA) -

Українська сторона зараз опрацьовує цілий ряд претензій до Росії, що стосуються порушення або невиконання нею зобов'язань у різних сферах, що перш за все пов'язане з агресією проти України. Про це розповів постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в інтерв'ю «Укрінформу».

— Є ряд ініціатив, які я не хочу зараз називати, щоб не розкривати всі карти заздалегідь для нашого колишнього стратегічного партнера. Але вони (Росія,  ред.) повинні бути впевнені в тому, що на їхньому шляху буде багато несподіванок, пообіцяв він.

Постпред уточнив, що мова йде про цілу низку питань, які українська сторона збирається представити в ООН.

Генасамблея має шість головних комітетів, які охоплюють сфери економіки, прав людини, міжнародного права, інформації, і в кожній з них можна знайти багато моментів, які Москва або порушила, або просто не виконує. Звісно, це все стосуватиметься агресії РФ проти України, — зазначив Єльченко.

Крім того, Володимир Єльченко відзначив як позитивний факт призначення новим постійним представником РФ при ООН Василя Небензі, зазначивши різку зміну стилю ведення діалогу російським дипломатом.

Єльченко висловив надію, що «можливо, це призведе і до певної зміни тактики» в позитивному для України ключі.

ФОТО: інтернет

QHA