КИЇВ (QHA) -

 

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи.

Дата визначена ​​Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, який з 2005 — 2011 рр. відзначався на честь Помаранчевої революції.

21 листопада 2013 року сотні студентів вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом проти скасування режимом Януковича підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Події розвивалися стрімко: від мирних зібрань студентів до масових мітингів, палаючих шин, "коктейлів Молотова" і бруківки в руках протестуючих. За відстоювання своєї гідності й свободи на Майдані українці заплатили високу ціну — 106 убитих Героїв Небесної Сотні, понад дві тисячі поранених.

Після падіння режиму Януковича злочинна влада зробила все, щоб потягнути за собою Україну: Росія анексувала Крим і розв'язала війну на Донбасі.

Президент Петро Порошенко з дружиною, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, спікер Верховної Ради Андрій Парубій вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні на Майдані Незалежності у Києві.

QHA