КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 27 липня, виповнюється 16 років від дня Скнилівської трагедії, під час якої під час падіння винищувача Су-27УБ загинуло 77 осіб, серед яких 28 дітей, а також постраждали близько 250 осіб.

Під час авіашоу, присвяченому 60-річчю 14 авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України, відбулася одна з найбільш жахливих катастроф на авіашоу в Європі — літак впав на натовп глядачів.

Як стало відомо, винищувач Су-27УБ на момент завершення фігури вищого пілотажу "напівпетля", яка була виконана на дуже малій висоті з порушенням і виходом на критичні кути атаки, намагаючись перейти до горизонтального польоту й уникнути зіткнення із землею, зачепив стабілізатором дерево, потім крилом бетонне покриття рульової доріжки, а далі — врізався в інший винищувач на землі, правим крилом зачепив штурманський ліхтар Іл-76ТД, і, виконавши три оберти навколо осі центроплану, впав у натовп людей, які вийшли на аеродром. Літак зайнявся і вибухнув.

Обидва пілоти катапультувалися вже після контакту із землею і отримали незначні пошкодження у результаті перевантажень під час катапультування.

До відповідальності за трагедію було притягнуто 10 осіб, з яких п'ятеро були виправдані. Особи, причетні до авіашоу, і льотчики були визнані винними у скоєнні аварії через недбалість та невиконання плану польоту. Ніхто з обвинувачених власну провину в трагедії не визнав.

Нагадаємо, у вересні 2017 року винищувач італійських ВПС розбився під час авіашоу в області Лаціо. У результаті трагедії два пілоти загинули.

QHA