КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 29 серпня, четверта річниця Іловайської трагедії, коли українські бойові підрозділи потрапили у вороже оточення під час протистояння з російськими військами.

Бої за важливий стратегічний об'єкт Донбасу — місто Іловайськ тривали від середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська.

Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбулося у період 24–29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту становила 3,5 тис бійців особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

Унаслідок вторгнення регулярних підрозділів армії РФ та їхнього маршу в напрямку Іловайська, українські добровольчі батальйони «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектора «Б», потрапили в оточення. 28 серпня становище українських військових стало критичним.

Наступного дня, 29 серпня, президент Росії Володимир Путін, граючи роль миротворця, запропонував проросійським бойовикам відкрити для українських військових гуманітарний коридор, за допомогою якого вони могли б вийти з оточення. Однак путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, Іловайським котлом, коли українські військові загинули, ставши мішенню для росіян.

Військові, які вийшли з Іловайська, говорили, що якийсь час у них ще були шанси прорватися і з боями вийти з міста. Але керівництво Генштабу вирішило домовитися про гарантії безпеки і "зелений коридор" для виходу наших військ. Таким чином терористи виграли ще декілька днів, а росіяни встигли облаштувати вогневі позиції уздовж майбутнього "зеленого коридору", перетворюючи його на "коридор смерті".

14 серпня 2018 року Генпрокуратура України заявила, що під час Іловайської трагедії 366 українських вояків загинуло, 429 — дістали поранення різного ступеня тяжкості, близько 300 — потрапили у полон. Учасники тих подій, яким вдалося вижити, кажуть про ще більшу кількість загиблих.

У четверту річницю Іловайської трагедії президент України Петро Порошенко у своєму Facebook повідомив, що кожне обірване війною життя українського захисника залишає шрам на серці України і всього народу.

— Кожне обірване життя — це злочин російського агресора, за який його неодмінно покарають. Ця війна — наш спільний біль, про який неможливо забути ні на хвилину.

Раніше повідомлялося, що за даними української розвідки, під час Іловайських подій (з 20 — 31 серпня) Збройні Сили Росії втратили понад 200 чоловік убитими, понад 300 пораненими. Втрати донецьких бойовиків під час Іловайських подій перевищили 300 осіб.

QHA