КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 22 лютого, Державний комітет телебачення і радіомовлення не дозволив ТОВ "Форс Україна" ввезти на територію України дев'ять книг, які були видані в Російській Федерації. Про це заявили у прес-службі Держкомітету.

Було заборонено ввезення восьми книг Валерія Синельникова (видавництво ТОВ "Центрполиграф", м. Москва) і книги "Весела компанія" із серії "Сто точок. З'єднай і намалюй" (видавець ТОВ "Издательство "Э", м. Москва).

Наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради, яка, проаналізувавши видання, рекомендувала заборонити їхнє поширення в Україні.

— Члени експертної ради визнали невідповідність видань критеріям оцінки видавничої продукції, які дозволені до поширення на території України. Зокрема, у вихідних даних дитячої книги "Весела компанія" зазначено: "Надруковано в Росії. Республіка Крим", що є порушенням державного суверенітету України, сказали у прес-службі.

Подібна географічна "помилка" була виявлена ​​в книгах психолога Синельникова, який в кожному своєму виданні просить читачів перераховувати йому гроші за адресою: Російська Федерація, Республіка Крим, м. Сімферополь

У прес-службі Держкомітету також заявили, що з травня 2017 року з території РФ в Україну було заборонено ввозити 39 найменувань видань через негативні висновки експертної комісії.

Зазначається, що з 2017 року Держкомітет дозволив ввезти в Україну понад 11 тисяч видань з Росії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що станом на 1 січня 2018 року Держкомітет телебачення і радіомовлення видав 221 відмову на ввезення видавничої продукції в Україну з території Російської Федерації.

QHA