КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що Київ вживає усіх можливих заходів щоб чотири турбіни німецької компанії Siemens, обманним шляхом завезені в окупований Крим, ніколи там не працювали.

Відповідаючи на запитання голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який запитав, що робить уряд для того, щоб виключити роботу німецьких турбін на території окупованого півострова, глава уряду заявив:

— Ми вживаємо заходів в усіх напрямках, дипломатичними та іншими каналами, для того, щоб блокувати їхню роботу і вимагаємо реакції для введення додаткових санкцій відносно країни-агресора.

За словами Гройсмана, скандал навколо цих турбін — доказ того, що антиросійські санкції працюють.

У свою чергу, міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що неодноразово звертався з цього приводу до керівництва німецького уряду, Європейського союзу і безпосередньо до "Siemens".

— Я зустрічався з керівництвом "Siemens" і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подачі відповідних судових позовів і зараз тривають судові розгляди щоб турбіни, які були завезені в окупований Крим обманним шляхом, не працювали там, — сказав міністр.

За його словами, він отримав від керівництва "Siemens" і від німецького уряду обіцянки, що вони готові діяти і політичним, і судовим шляхом, щоб цьому запобігти.

Нагадаємо, раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив, що німецька компанія Siemens AG заохочує режим Путіна, встигнувши забути гіркі наслідки таємного співробітництва своїх попередників з нацистським керівництвом Третього рейху.

QHA