РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Український політв'язень Павло Гриб, у справі якого триває засідання у Північно-Кавказькому окружному суді у Ростові-на-Дону, після зачитування обвинувального висновку заявив, що не визнає свою провину.

У висновку, який зачитав прокурор, було сказано, що Павло Гриб планував здійснити теракт під тиском Стефана Капіноса, з яким він нібито познайомився у 2013 році.

За версією слідства, Гриб у 2017 році познайомився з російською школяркою з Сочі Тетяною Єршовою, яка нібито говорила, що не любить ні вчителів школи, ні учнів, ні росіян в цілому. Політв'язень нібито схиляв її до того, щоб виготовити бомбу і підірвати її під час шкільної лінійки, проте вона цього не зробила.

— Я повністю не згоден з обвинуваченням. Оскільки під час проведення слідства були допущені критичні помилки, які не дозволяють обгрунтувати це обвинувачення, щоб мати підстави для притягнення до відповідальності, — зазначив українець.

Адвокат Павла Гриба Марина Дубровіна підкреслила, що під час слідства були допущені порушення, які не дозволяють далі проводити суд. Так, в обвинувальному висновку прокурор вказав стару редакцію статті 205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт), санкції якої передбачають 8 років тюремного ув'язнення. Однак ця стаття вже не діє.

Прокурор заявив, що в ув'язненні помилка, а він мав на увазі нову редакцію цієї статті, санкції якої передбачають до 10 років колонії.

Дубровіна додала, що посилення покарання суперечить Конституції Росії.

Журналіст Владислав Рязанцев на своїй сторінці у Facebook зазначив, що висновок повернули прокурору для усунення порушень, а арешт Павлу Грибу продовжили до 22 жовтня.

— Суд повернув справу Павла Гриба прокурору Краснодарського краю для усунення порушень: в обвинувальному висновку зазначено стара редакція статті. Арешт продовжено до 22 жовтня.

QHA повідомляло, що в Росії завершилося попереднє розслідування у справі утримуваного в РФ 19-річного Павла Гриба.

Павла Гриба звинувачують у скоєнні теракту в школі у РФ.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі. Пізніше він розповів, що на автостанції у Гомелі його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби українця тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де оформили арешт. Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Джерело: Цензор.НЕТ

QHA