КИЇВ (QHA) -

Україна повинна убезпечити Європейський Союз від зрадників з українськими паспортами, оголосивши їх у міжнародний розшук. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

— Тут важливо, щоб Україна зробила все можливе, щоб особи, які причетні до тортур або до незаконного позбавлення волі громадян України в Криму, не просто переслідувалися в Україні в кримінальному порядку, але щоб ці особи знаходилися і в міжнародному розшуку. Тоді той колишній есбеушник, який захоче до Європи, не зможе цього зробити, бо його там можуть затримати.

На думку правозахисниці, питання надання кримчанам можливості вільного переміщення по Європі технічно складне. Так, кожна європейська країна може пред'явити особливі вимоги саме для жителів окупованої території.

— Це поки дуже складне питання. В принципі, якщо ми говоримо про кримчан, то всі вони є громадянами України, мають паспорта громадянина України, і тому для них не повинно бути ніяких особливих процедур, інакше це дискримінація за ознакою проживання. Як це буде на практиці, складно сказати. Не зовсім зрозуміло, яка буде процедура, чи будуть у кримчан просити додаткові документи. Тут ще складно те, що кожна країна може окремо висувати вимоги, — додала Ольга Скрипник.

Як повідомляло QHA, учора Європейський парламент голосами 521 депутата підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС. Посли країн Євросоюзу повинні підтвердити рішення Європарламенту на засіданні 26 квітня, а остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію з Україною на засіданні 11 травня. Таким чином, безвізовий режим може вступити в силу в червні 2017 року.

Українська влада неодноразово підкреслювали, що розглядають кримчан як громадян України, які опинилися у тимчасовій російській окупації, і продовжують боротися за їхнє звільнення.

QHA