КИЇВ (QHA) -

 

Співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держав у сфері економічної безпеки спільно з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України (СБУ) викрили факти незаконного постачання до РФ матеріалів, які використовували для будівництва Керченського мосту.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

У відомстві зазначили, що підприємство з видобутку щебеню почало поставляти його в Росію.

Щебінь добували без необхідної документації у кар'єрах, власником яких є громадянин РФ. Продавали щебінь через посередників російській компанії, яка є «дочкою» ВАТ «Мостожелезобетонконструкция».

— Співробітники СБУ встановили, що це товариство під час закупівлі продукції українських постачальників виконувало роботи з будівництва так званого «кримського мосту». Усього здійснили 25 постачань щебеню загальною масою двадцять вісім тисяч тонн. Через співпрацю української комерційної структури з російськими підприємствами, які здійснюють господарську діяльність на тимчасово анексованій території АР Крим, слідство вбачає у діях бізнесменів ознаки підтримки окупаційної адміністрації РФ на півострові, — йдеться у повідомленні.

За цим фактом порушили кримінальне провадження у ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.

Згідно санкції статті, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від шести до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.

Правоохоронці провели слідчі дії у приміщенні адміністрації кар'єрів і за місцем проживання директора підприємства.

— Співробітники СБУ виявили та вилучили договори, контракти, вантажні митні декларації, які підтверджують фінансово-господарські операції з російськими структурами, які діють у тимчасово анексованому Криму.

 

Міністерство інфраструктури України заявило, що відстежує компанії, причетні до будівництва Керченського мосту в окупованому Криму і вносить їх до санкційного списку.

QHA повідомляло, що ЄС запровадив санкції відносно шести російських компаній, які брали участь в будівництві Керченського мосту.

Під санкції потрапили такі компанії, як АТ "Інститут Гіпробудміст — Санкт-Петербург", АТ "Суднобудівний завод "Залив", ТОВ "Будгазмонтаж — Міст", вологодське АТ "ВАД".

QHA