КИЇВ (QHA) -

Українські кінематографісти, колеги та друзі політв'язня Олега Сенцова провели акцію, під час якої зачитали фрагменти з його книги «Оповідання».

Акція розпочалася 9 червня на Майдані Незалежності, після чого почали записувати відео ті, хто не зміг виступити на Майдані.

У ролику уривки з книги читають голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер Олесь Санін, актор В'ячеслав Довженко.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Олег Сенцов дуже блідий, мало рухається і майже не встає з ліжкаЛікарі, які оглядають українського режисера, повідомили, що у нього відмовляють рецептори. Денісова звернулася до керівника ФСВП РФ Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск для відвідування Олега Сенцова.

QHA повідомляло, що генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати Олега Сенцова. У нього було таке право згідно з Європейською конвенцією з прав людини.

У Кремлі, у свою чергу, відмовилися помилувати Сенцова на прохання Ягланда. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що політв'язень має особисто подати прохання про помилування.

QHA