КИЇВ (QHA) -

 

Дев'ять українських правозахисних організацій закликали міжнародне співтовариство засудити переслідування адвокатів у Криму російськими силовиками.

Відповідна заява з'явилася на сайті Кримської правозахисної групи.

Її автори закликали міжнародні неурядові правозахисні організації Amnesty International, Freedom House, Human Rights Watch, Front Line Defenders, Human Rights House Network та інші публічно заявити про неприпустимість таких переслідувань.

Звернення адресовано також міжурядовим організаціям ООН, Ради Європи, Організації з безпеки Ради Європи з проханням засудити тиск на адвокатів і правозахисників, а також звернутися до влади Росії з вимогою зупинити переслідування.

У повідомленні наголошується, що статус адвоката визначається міжнародним правом, відповідно, адвокати не мають ідентифікуватися з клієнтами та їхніми справами у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

— Ми також звертаємося до національних і міжнародних адвокатських асоціацій, щоб вони виявили солідарність і публічно виступили на захист своїх колег, які працюють в окупованому Криму, а також внесли це питання до порядку денного діяльності своїх організацій.

Правозахисні організації у своєму зверненні розповіли про те, як російські силовики без правових підстав увірвалися в офіс кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова.

— Раніше, 27 жовтня 2018 року, аналогічне попередження було вручено адвокатам Едему Семедляєву і Лілі Гемеджі, а також координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову під час регулярної зустрічі членів сімей ув'язнених з політичних мотивів кримських татар. За словами правоохоронців, існують оперативні дані, які свідчать, що адвокати були одними з можливих організаторів одиночних пікетів на підтримку фігурантів справи Хізб ут-Тахрір. У той же час, ні про які секретно-розшукові дії проти адвокатів ні вони, ні органи адвокатського самоврядування не були повідомлені.

Звернення підписали: Центр громадянських свобод, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива", Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Фонд "Відкритий Діалог", Громадська організація "КрімSOS", Центр інформації про права людини і Регіональний центр прав людини.

 

Нагадаємо, 6 листопада в офіс до правозахисників з "Кримської солідарності" в анексованому Криму прийшли співробітники російського "Центру з протидії екстремізму".

Силовики вручили застереження кримськотатарському адвокату Емілю Курбедінову. Координатор громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева зазначила, що разом з "прокурором" прийшли люди в масках, які не надали свої документи.

27 жовтня на засідання "Кримської солідарності" прийшли співробітники російської прокуратури у супроводі невідомих в масках.

Адвокатам Едему Семедляєву, Лілі Гемеджі та координатору «Кримської солідарності» Діляверу Меметову оголосили застереження про недопущення порушення законодавства у сфері екстремізму.

QHA