ВАРШАВА (QHA) -

Українські трудові мігранти в Польщі рідко звертаються за допомогою у поліцію або до правозахисних організацій. Про це сьогодні у коментарі QHA заявила глава департаменту Центру східних досліджень в Польщі Марта Ярошевич на прес-конференції на тему: «Відповідальна мобільність: як мінімізувати ризики міграції».

Вона підкреслила важливість легального працевлаштування та інтеграції українських трудових мігрантів.

— Якщо ти працюєш легально, то тобі не треба боятися звертатися у поліцію або до правозахисних організацій. Не бійтеся звертатися до поляків, адже найбільша біда трудових мігрантів з України в тому, що вони знаходяться у «своїх мережах», — каже Марта Ярошевич.

Також вона заявила, що польський уряд активно займається інтеграцією українців у Польщі, незважаючи на великий потік мігрантів.

— Це велика соціальна революція для Польщі. Польща є національною державою і два мільйони мігрантів — це нове явище для нас. Ми просто ще недостатньо знайомі один з одним, а треба знайомитися, — зазначила вона.

Ярошевич додала, що легальна робота за трудовим договором зобов'язує польський уряд надати українським мігрантам усі необхідні «умови комфорту».

Нагадаємо, раніше Центр економічної стратегії надав звіт, згідно з яким Україна увійшла до ТОП-10 країн-постачальників трудових мігрантів.

QHA