СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

 

На території об'єкту "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора", внесеного до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, у жовтні почалися розкопки, повідомив QHA кримський історик Олексій Мотов.

Роботи ведуться на ділянці, де розташовані залишки стародавньої садиби (датується IV ст. до н. е. — VI ст. н. е.).

Цей об'єкт розташований у Гагарінському районі Сімферополя, на південний схід від перехрестя Фіолентівського і Камишевського шосе.

Пошукові роботи проводить "Кримський регіональний центр археологічних досліджень".

Мотов побоюється, що пам'ятник культури можуть знищити будівельники. Навіть якщо цього не станеться і його поставлять на облік за російським законодавством, то українське наукове співтовариство втратить можливість вивчення матеріалів.

Так, після анексії Криму в українському законодавстві не виправили прогалини, які дозволяють поставити на облік об'єкти культури, виявлені під час археологічних розкопок.

— Це приводить до того, що відкриті під час масштабних незаконних робіт археологічні об'єкти на окупованих територіях зникнуть, про них не дізнаються в Україні, — зазначив історик.

 

Історик зазначає, що відповідно до закону України, археологи, які не є громадянами України, не можуть вивозити артефакти за межі країни і зобов'язані здавати їх до музею.

 

Раніше Олексій Мотов повідомив, що "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" опинилося під загрозою через будівництво.

Так, на Мисі Кришталевий, де знаходиться недосліджена частина гори Херсонеса, залишки укріплень Форту Меньшиков і Олександрівського равеліну, почалося будівництво Музейного театрально-освітнього комплексу. Компанії, які почали тут роботи, мають відношення до руйнування мусульманського кладовища Гурзуф-Азіз.

QHA