ЛУКЛ (QHA) -

Сьогодні, 16 травня, двох українських альпіністів, які піднялися на Еверест і застрягли там на висоті 6,4 тисяч метрів забрали гелікоптером, повідомила на своїй сторінці у Facebook керівник прес-центру експедиції Яна Ростем.

За її словами, альпіністів доставили до непальського міста Лукл. Стан їхнього здоров'я некритичний.

— Тараса Позднего і Романа Городечного успішно забрали гелікоптером компанії наших партнерів Seven Summit Treks Pvt. Ltd. з табору 2 на Евересті. Хлопці були у лікаря в Луклі. Стан некритичний. Зараз відправляються до Катманду, — повідомила вона.

Незабаром вона повідомила, що ще одна альпіністка — перша українка, яка піднялася на Еверест Ірина Галай почала своє сходження на вершину Лходзе.

Раніше QHA повідомляло, що 14 травня група з трьох українських альпіністів піднялася на гору Еверест. До складу групи входять: Роман Городечний, Дмитро Семеренко і лідер групи — Тарас Поздний.

Відзначимо, що Городечний і Семеренко стали першими жителями Львова і Дніпра, які підкорили найвищу вершину світу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ірина Галай зробить безкислородне сходження на четверту по висоті вершину світу — гору Лходзе. У минулому році вона здійснила сходження на найвищу гору світу — Еверест.

QHA