СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Омбудсмен" анексованого Криму Людмила Лубіна пропонує обміняти затриманих біля берегів анексованого півострова українських моряків на затриманих в Україні росіян, повідомляє Кримська правозахисна група на своїй сторінці у Facebook.

Відповідного листа Лубіна направила уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій.

За інформацією Лубіної, вона відвідала у СІЗО Сімферополя капітана затриманого українського судна Новицького, який висловив прохання про надання допомоги у звільненні його і команди з-під варти шляхом обміну затриманими на території України російськими громадянами.

— Метою направлення листа є надання сприяння посадовими особами РФ у долі капітана Новицького і членів екіпажу затриманого українського судна ЯМК-0041, — повідомила вона.

QHA повідомляло, що затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок з судна "ЯМК-0041" тримали під дулами автоматів.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

QHA