КИЇВ (QHA) -

На сьогодні близько 200 українців знаходяться у грецьких в'язницях, де очікують рішення судів, які збираються дати деяким з них терміни, що перевищують 100 років. Про це на прес-конференції у Києві повідомив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.

Українських моряків, які вирушили на заробітки до Туреччини або країн ЄС, звинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу. За словами Чаплиги, грецька сторона не надає їм перекладачів і адвокатів, а про умови утримання затриманих українській стороні до цих пір нічого не відомо.

— Сьогодні ми нічого не знаємо про умови утримання українців там. Деяким з них грецька сторона дала формальних адвокатів, які не володіють російською або українською мовами, а значить, не можуть фахово їх захищати, — підкреслив він.

Ситуація із затриманими українцями обговорюється в офісі омбудсмена, а також на рівні МЗС і Мін'юсту, але чиновники стикаються з юридичними проблемами.

— Засуджені мають право відбувати покарання в Україні, але для цього ми маємо присудити їм аналогічні терміни ув'язнення, але у нас в країні немає 100-річного ув'язнення, — пояснює Чаплига.

У свою чергу, нардеп Ірина Суслова, яка займається питаннями засуджених у Греції українців, стверджує, що більшість з них були технічними працівниками.

— Коли поліція виявляла на кораблях, де працювали українці, мігрантів, суди проходили за два–три дні і виносили моторошні вироки. 30, 90, 125 років — це реальні терміни, які отримали українці, — підкреслює вона.

При цьому чиновник стверджує, що можливості зв'язатися з рідними в Україні у моряків немає, а повідомлення, які вона отримує з грецьких в'язниць, передаються через іноземних засуджених.

Раніше QHA повідомляло, що багато українських моряків стали заручниками обставин і роками не можуть повернутися додому.

QHA