КИЇВ (QHA) -

Затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок з судна "ЯМК-0041" тримали під дулами автоматів, на них чинили психологічний тиск, розповіли родичі рибалок на зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою.

За словами Денісової, капітана судна зараз тримають у СІЗО Сімферополя і йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Іншим чотирьом членам екіпажу не висували ніяких обвинувачень, проте їх незаконно утримують на території Криму. Уже третій місяць моряки не можуть повернутися на територію континентальної України — їм не повертають паспорти.

Сім'ї затриманих заявили про порушення прав людини з боку Росії.

Як писало QHA, чотирьох моряків затриманого біля узбережжя окупованого Криму судна «ЯМК-0041» відпустили з прикордонного управління. Українські моряки судна «ЯМК-0041» відмовилися від їжі.

Раніше підконтрольний Кремлю Балаклавський районний суд в окупованому Криму 8 червня продовжив запобіжний захід капітану затриманого судна «ЯМК-0041» Віктору Новицькому. Обвинувачення попросило для українця продовження запобіжного заходу до 8 липня 2018 року, оскільки нібито потрібно провести додаткові слідчі заходи. «Суд» задовольнив прохання обвинувачення.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки організували вилов у винятковій економічній зоні РФ.

Джерело: Blackseaknews.net

QHA