КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії у зв'язку із продовженням арешту фігуранту "справи українських диверсантів" Євгену Панову. Про це сьогодні, 4 квітня, написала прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

— Висловлюємо протест РФ через незаконне утримання під вартою Е. Панова. Заручник агресії РФ. Боремося за звільнення, — написала вона.

Нагадаємо, так званий Верховний суд окупованого Росією Криму продовжив арешт Панову ще на 6 місяців. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 4 квітня.

Так званий суддя Андрій Палій ухвалив проводити слухання справи у закритому режимі. Перше засідання по суті заплановано на 16 квітня.

Відзначимо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів в Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, в російській спецслужбі заявили про виявлення у районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України. Пізніше Панов розповів, що був підданий тортурам.

QHA