КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова домовилися про відвідини засуджених громадян Росії та України, які відбувають покарання на території Криму і материкової України. Про це російському виданню повідомив прес-секретар Тетяни Москалькової Олексій Зловєдов.

— Дані візити обумовлені взаємним бажанням Уповноважених з прав людини, керуючись перш за все гуманітарними міркуваннями, ознайомитися на місці з умовами утримання в'язнів, а також розглянути можливі варіанти реалізації стосовно конкретних випадків наявного в міжнародній практиці права засуджених на відбування покарання на території держави свого громадянства, — повідомив дипломат.

За словами представника російського омбудсмена, на даному етапі узгоджуються терміни візитів.

Нагадаємо, як повідомила у своєму інтерв'ю 11 грудня Валерія Лутковська, на даному етапі вона намагається домовитися з омбудсменом РФ про переміщення в'язнів, які утримуються в Криму, на підконтрольну Україні територію. Потім буде підніматися питання про повернення тих, кого вже вивезли в Росію.

ФОТО: інтернет

QHA