КИЇВ (QHA) -

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова закликала свою російську колегу Тетяну Москалькову перевірити дотримання прав українських політв'язнів, яких утримують в сімферопольському слідчому ізоляторі в окупованому Криму. Звернення опубліковане на сайті омбудсмена.

— На мою адресу надходять звернення від правозахисних організацій і сімей ув'язнених про неналежні умови утримання і ненадання медичної допомоги громадянам в СІЗО Сімферополя, — йдеться у повідомленні.

У зв'язку із цим, Денисова закликала Москалькову перевірити умови тримання українських політв'язнів в СІЗО. Зокрема, російський омбудсмен обіцяла у найближчі дні відвідати українського активіста Володимира Балуха.

QHA повідомляло, що раніше Людмила Денисова закликала Тетяну Москалькову надати Володимиру Балуху кваліфіковану медичну допомогу.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA