СТАМБУЛ (QHA) -

Олександр Акопов, пілот українського літака, який отримав серйозні пошкодження під час вильоту з міжнародного аеропорту імені Ататюрка в Стамбулі, став героєм турецьких ЗМІ.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав журналіст Осман Пашаєв.

— Ви ж знаєте, як вчора героєм Туреччини став український пілот Олександр Акопов. У Стамбулі була злива з градом і вітром. Погодне пекло і Сомалі. Рейс "Атлас глобал" вилітав із Стамбулу в Ерджан (Північний Кіпр). На висоті 4 тисячі футів літаку розбило носову частину і скло кабіни пілотів. Капітан Акопов прийняв рішення повертатися. В інтернеті купа відео з аеропорту, як всі чекають катастрофи. На борту 121 пасажир і 6 членів екіпажу. Акопов садить борт, нахиливши літак трохи набік, щоб бачити через бокове скло смугу. Диспетчери Ататюрка дуже точно вели його на посадку, — розповів журналіст.

Також про інцидент написав в соцмережі користувач Олег Лунгул.

— Український екіпаж і дві турецькі стюардеси проявили мужність під час цього інценденту. Капітан посадив наосліп, створив кренчик і дивився тільки через кватирку, не відкриваючи її. Коли він посадив літак, аплодував весь перон аеропорту "Ататюрк". Пілоти інших літаків блимали фарами і просто приходили на борт потиснути руку. Всі турецькі канали показували захід на посадку, і коли хлопці приїхали в готель, то ми всі й працівники готелю вийшли і аплодували їм. Це дійсно гідно поваги, — зазначив він.

Нагадаємо, даний інцидент стався в четвер, 27 липня. Під час шторму, який тривав близько 50 хвилин, було посаджено чотири літаки.

ФОТО: Фейсбук Олега Лунгула

QHA