СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Український активіст Володимир Балух, що перебуває у СІЗО в окупованому Криму, потребує медичної допомоги.

Про це розповів архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Климент, передає Центр журналістських розслідувань.

— Настрій у Володимира Балуха бойовий. Він тримається. Єдине, що він кілька разів заявляв на суді, що йому необхідна медична допомога. У нього проблеми з головним болем, йде задишка. Також Балух просив на суді, щоб було вирішено питання про переведення його під домашній арешт. Бо у його мами дуже тяжке становище. Вона не може сама себе обслужити. У мами хворі руки і ноги вона страждає поліартритом.

Також, за словами експерта Кримської правозахисної групи Володимира Чекригіна, «суд» у Криму не відреагував на прохання Балуха.

— У суді запропонували, щоб син Балуха, який зараз живе у Південній Америці, приїхав і займався його матір'ю. Допомагає, звичайно, і дружина Володимира Балуха, але фактично хвора мати покинута напризволяще.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі його будинку доказів у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Як повідомляло QHA, кримський «суд» залишив поза задоволеною скаргу адвоката на рішення про продовження запобіжного заходу  «утримання під вартою» для кримського активіста Володимира Балуха. Термін його утримання залишився колишнім  до 21 серпня.

ФОТО: інтернет

QHA