КИЇВ (QHA) -

Український суд заарештував російське судно «Печора» у справі про незаконний видобуток піску в окупованому Росією Криму. Про це сьогодні, 21 травня, заявили у прес-службі Прокуратури АРК.

У прокуратурі зазначили, що "за період з середини травня 2015 року зафіксовано більше 300 заходів зазначеного судна-земснаряду до портів тимчасово окупованої території України після ймовірного завантаження піском у районі незаконного видобутку".

У прес-службі підкреслили, що російське судно видобувало природні ресурси у винятковій українській морській економічній зоні, а саме в районі Каркінітської затоки Чорного моря, де знаходиться ботанічний заказник загальнодержавного значення «Мале філофорне поле».

У прокуратурі також повідомили, що у результаті дій росіян Україні завдано збитків на суму 250 млн гривень.

QHA повідомляло, що Україна вимагає негайно звільнити затримане російськими прикордонниками українське риболовецьке судно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. За інформацією ФСБ РФ, у рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки.

QHA