КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України під час презентації діяльності МВС у першому кварталі 2017 року повідомив про підвищення окладів силовикам, передає кореспондент QHA.

— У 2016 році прийняли рішення збільшити фінансування: карний розшук отримує замість 5,5-6 тисяч гривень — 10-14 тисяч гривень. "Корд" отримує заробітну плату від 9 тисяч гривень. Дільничні раніше отримували — 3200 гривень, а тепер — 7-14 тисяч гривень. Патрульний отримує 8-10 тисяч гривень заробітної плати, — заявив прем'єр-міністр.

Прем'єр також згадав про те, що діяльність українських підприємців повинна бути захищена.

— Що стосується економічного блоку питань, скажу, що я хочу, щоб бізнес не відчував зайвого тиску у своїй діяльності. Хто виробляє національний продукт, повинен бути захищений, — сказав Гройсман.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 6 грудня за законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" проголосували 227 народних депутатів із 226 мінімально необхідних. Законопроект був прийнятий за основу і в цілому.

Як наголошується у пояснювальній записці, документ вносить зміни до законодавчих актів у частині приведення поняття мінімальної заробітної плати, умов її визначення та порядку встановлення відповідно до європейських стандартів і світовою практикою, а також передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

Зокрема, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка буде встановлюватися Кабінетом Міністрів, у небюджетній — підприємства будуть визначати тарифні ставки самостійно в колективних договорах. Крім того, документом парламент визначив порядок виплати стипендій студентам, а також встановив максимальну пенсію на рівні 10 700 грн.

QHA