ХЕРСОН (QHA) -

У ніч на 4 лютого через КПВВ «Каланчак» з окупованого Криму на територію материкової частини України виїхали сім самоскидів з українськими номерами, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За інформацією активістів Громадської формування «Аскер», в Криму ця техніка була задіяна на роботах з будівництва Керченського мосту.

Власники компаній, які використовували і володіють цією технікою, належать до родини колишнього заступника глави "Укравтодору" Валерія Фалюша. Ймовірно, техніка належить родині колишнього заступника голови «Укравтодору» Валерія Фалюша — Андрію Телесаю, Наталі і Владиславу Фалюшам.

За свідченням аскерівців, на автомобілях, які переганяли з Криму, були наклейки компанії «Крим Магістраль строй».

— Можливо, українська техніка працювала під прикриттям цієї компанії «Крим магістраль строй» в Криму. Найближчим часом планується вивезти ще 13 одиниць техніки цієї компанії, — повідомила заступник керівника Громадської формування «Аскер» Евеліна Аріфова.

Андрій Телесай підтвердив, що техніка належить «ДНІПРОПРОМ-М», а Валерій Фалюш є його тестем. У той же час, він переконує, що у них погані стосунки, тому самоскиди повертати було важко. Також Телесай повідомив, що перекидання техніки з окупованого Криму відбувалося під наглядом СБУ.

— Я забрав свою техніку, я воював за неї, вибивав. Я забрав свою техніку, яка повинна бути тут. Тут нічого незаконного немає, тут все під контролем СБУ і правоохоронних органів. З мого боку ніякого порушення немає. Був договір оренди на три роки або десь так. Не зміг одразу забрати, тому що договір оренди тільки закінчився, — сказав Телесай.

Нагадаємо, раніше журналісти з анексованого Криму показали, як йдуть будівельні роботи на Керченському мосту. За їхніми словами, у прольотах мосту з'явилося більше металоконструкцій, які служать основою для залізниці.

QHA