КИЇВ (QHA) -

Низка українців в окупованому Криму вважають за краще називати себе росіянами через страх за життя і майно. Про це заявив 10 липня на прес-конференції лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає кореспондент QHA.

— Відповідно до статистики, яка була до окупації, чисельність кримських татар була 280 тис. Це становило десь 13,5% населення півострова. Коли прийшли окупанти, вони за півроку провели свій перепис. Згідно з тим переписом виходило, що кількість кримських татар уже становить не 13,5%, а 10,5%. Була офіційна статистика, що етнічні українці до окупації на півострові становили 24,5%, а відповідно до нового перепису, виявилося, що українців 15,5%.

За словами Джемілєва, якщо ці дані переводити на абсолютні цифри, то виходить, що кримських татар стало меньше на 40 тис осіб, а етнічних українців — на 250 тис.

— Насправді, такого не сталося. Статистику окупантів можна не брати до уваги, тому що більшість кримських татар взагалі не відповідали на це запитання. Що стосується етнічних українців, звичайно ж, такого великого відтоку не було. Швидше за все, тут був такий же феномен, як і після Голодомору 1932–33 рр. Люди почали називати себе росіянами, тому що знали, що два роки тому їх знищували тільки тому, що вони українці. Приблизно те ж саме відбулося в Криму.

Раніше координатор групи «Інформаційне спротив» Дмитро Тимчук заявив, що відкриття Керченського мосту призвело до того, що кримчани масово кинулися на Кубань. Тобто, міст побудований для того, щоб виїхати з анексованого Криму.

QHA