КИЇВ (QHA) -

Соціологічні опитування свідчать про те, що конфлікти між різними конфесіями в Україні мають політичний характер, заявила 10 січня старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАНУ Віта Титаренко, передає кореспондент QHA.

— Соціологічні опитування свідчать про те, що причини міжконфесійних конфліктів зміщуються в політичну площину. Якщо 2000 року так вважало тільки 10% респондентів, то 2017 вже 38%.

Також, за словами Титаренко, за роки російської агресії в Україні зменшилася кількість громадян, які вважають церкву моральним авторитетом.

На сьогодні так думають 43%, найбільшим був показник 2014 року. Тоді у церкві був найбільший потенціал довіри  53%.

Крім того, експерт заявила, що з питання подальшого майбутнього православних церков в Україні серед українців немає єдиної думки.

 На сьогодні 29% опитаних вважають, що православні України повинні об'єднатися навколо УПЦ Київського патріархату. 2010 року цей відсоток становив трохи більше 16. Про те, що православні церкви повинні об'єднатися в єдину церкву, яка домагатиметься незалежності, заявили близько 20%, 2010-го було близько 14%. Про те, щоб УПЦ залишалася невід'ємною частиною Російської православної церкви, мріють 7,7%, 2010-го було понад 22%. Але байдужість до цього питання виявили близько 40%,  заявила експерт.

Нагадаємо, після російської агресії у Криму і на Донбасі в Україні спостерігається процес, коли внаслідок відтоку прихожан через недружню щодо України позицію з однієї з найбільших православних церков  УПЦ МП  виникає величезна різниця між номінальною кількістю парафій і реальною чисельністю парафіян. Це зменшує мобілізаційний потенціал і вплив цієї структури в Україні.

QHA