КИЇВ (QHA) -

Українських заробітчан, які підроблюють документи для роботи у ЄС, стало менше у 1,5 рази. Такі дані навела виконавчий директор ГО «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко на прес-конференції на тему: «Відповідальна мобільність: як мінімізувати ризики міграції».

— У минулому році ми були першими в списку країн, громадяни якої підроблюють документи для роботи в ЄС. Цього року перше місце зайняли марокканці. Проте, ми входимо до першої трійки країн, громадянам якої відмовляють у в'їзді в країни ЄС, — сказала Сушко.

Вона підкреслила, що істотно знизити кількість підроблених документів допомогло введення закордонних біометричних паспортів. Цьому сприяло також те, що кількість українців, яким відмовили у в'їзді в ЄС, не перевищує 0,1% від загальної кількості тих, хто зміг скористатися безвізом.

— Ситуація досить стабільна. За тими даними, які у нас є — немає причин для занепокоєння. Однак це не означає, що ми маємо розслабитися і не стежити за ситуацією, — зазначила вона.

Сушко також додала, що динаміка зростання нелегальних мігрантів з України в ЄС за 2017 рік знизилася на 16% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Нагадаємо, раніше президент «Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування» Василь Воскобойник у коментарі QHA висловив думку про те, що більше 90% українських студентів, які здобувають вищу освіту за кордоном, ніколи не повернуться в Україну.

QHA