КИЇВ (QHA) -

Відмовитися від їжі на день або хоча б на декілька годин на знак солідарності з незаконно затриманим в РФ режисером Олегом Сенцовим закликав українців письменник Андрій Любка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Письменник повідомив, що сьогодні, 20 травня, вирішив відмовитися від їжі.

— На знак солідарності з Олегом я вирішив сьогодні відмовитися від їжі. Закликаю брати участь і вас — відмовтеся від їжі на день, декілька годин, відмовтеся від обіду або вечері. Це ще й корисно для здоров'я, а гроші, які ви витратили б на похід у ресторан або приготування страви, можете перевести на рахунок якої-небудь організації, що займається захистом політв'язнів, або ж написати листівку комусь із наших в'язнів і послати її в РФ у рамках кампанії Let My People Go Ukraine, — зазначив він.

Любка пояснив, що подібна індивідуальна акція "не змінить кардинально ситуацію, але все ж не можна просто байдуже спостерігати за тим, як за гратами помирає людина".

— Відмовтеся від їжі на знак солідарності з голодуванням Олега Сенцова, напишіть про це у Facebook, щоб надати ситуації максимального розголосу. Щоб "до кінця", про який пише Олег у своїй заяві, було не смертю, а звільненням з кремлівського полону, — підкреслив письменник.

Нагадаємо, вчора уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що попросить Сенцова і Балуха припинити голодування.

QHA повідомляло, що Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

QHA