СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації вручило постанову про притягнення в якості обвинуваченого українському активісту Ігорю Мовенку.

Його звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності). За вчинення цього «злочину» йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Мовенка звинуватили в екстремізмі за коментар, який він написав ще у 2016 році в групі «Крим-Україна» у соціальній мережі «ВКонтакте».

Нагадаємо, у квітні 2017 року Ігорю Мовенку обрали запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що підписку про невиїзд йому так і не вручили.

QHA повідомляло, що 7 вересня в окупованому Севастополі Ігор Мовенко був жорстоко побитий за носіння символіки полку «Азов». 22 вересня «Гагарінський районний суд» Севастополя оштрафував Мовенка на дві тисячі рублів, мотивувавши це тим, що наклейка із зображенням знака батальйону «Азов» порушує ст. 20.3 КоАП РФ, яка «забороняє пропаганду і публічну демонстрацію нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інші речі з символікою або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами».

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA