КИЇВ (QHA) -

Переміщення арки в проектне положення над об'єктом-укриттям було основною дією для реалізації плану з перетворення укриття у безпечну систему. Про це повідомив кореспонденту QHA глава ДАЗО Віталій Петрук.

Надалі новий безпечний конфайнмент планується ввести в експлуатацію, яка завершиться у листопаді 2017 року. Після цього почнеться діставання  паливомістких матеріалів і довгоіснуючих радіоактивний відходів, які знаходяться у зруйнованому енергоблоці.

Крім того, у 2017 році заплановане продовження робіт з утилізації деревини, забрудненої радіоактивними речовинами, за допомогою інстнератора шляхом її спалення.

— Важливо, що під час утилізації виробляється теплова енергія. Ми використовуємо її для опалювання частини міста Чорнобиль. Це дозволяє зменшити використання природного газу на 15%. У 2017 році очікувана економія може бути близько 8,2 млн гривень, — розповів Петрук.

Крім цього, Чорнобиль також економить на електроенергії. Так, у 2016 році був проведений перехід від енергопостачання, що дало можливість повністю відмовитися від газового постачання, завдяки використанню тепла від СВЯП-1 в якості додаткового джерела енергопостачання.

Очікується, що середньомісячні витрати на покупку енергоносіїв після такого рішення зменшаться на 6 млн грн.

Нагадаємо, як передавало QHA, 29 листопада пройшла церемонія завершення будівництва нової арки на Чорнобильській АЕС та її фіксація над об'єктом «Укриття».

QHA