КИЇВ (QHA) -

«Укроборонпром» є стратегічним підприємством у сфері розробок новітнього озброєння для українських воєнізованих формувань, особливо в умовах збройного конфлікту і відмови України від свого ядерного статусу.

Цього року підприємство відзначає своє п'ятиріччя. З цього приводу було презентовано новинки зброї іта техніки українського виробництва.

Виставку відвідав секретар РНБО Олександр Турчинов та міністр оборони України Степан Полторак.

— На превеликий жаль, слід констатувати, що ті угоди, Будапештський меморандум зокрема, які гарантували нам після відмови нашої країни від ядерного статусу недоторканність і захищеність кордонів, всі ці угоди на перевірку виявилися звичайним папером... Наша країна змушена була розраховувати виключно на власні сили. У цих умовах відродження національного оборонпрому стало запорукою виживання, зазначив Турчинов.

Відвідувачам презентували нові розробки техніки, яка виводить її характеристики на новий рівень і повною мірою відповідає сучасним вимогам армії. Якщо раніше бронетехніка комплектувалася двигунами російського виробництва, то зараз «Укроборонпром» почав використовувати зразки, якими оснащуються бронемашини провідних країн світу.

Підприємство також займається удосконаленням зброї, яка уже перебуває на озброєнні воєнізованих підрозділів. Використовуваний ЗСУ автомат Калашникова разом із новими українськими модифікаціями вже більшою мірою стає схожий на сучасну зброю, а його характеристики помітно покращуються, що дозволяє бійцям ефективніше працювати в бойових умовах.

Одним з найважливіших завдань «Укроборонпрому» є імпортозаміщення.

За короткий термін завдяки концентрації виробництва, завдяки ефективній кооперації, завдяки мобілізації нового потенціалу нашої країни ми змогли забезпечити ЗСУ, гвардію, інші військові формування якісним зброєю і військовою технікою, додав Турчинов.

Також підприємство презентувало безпілотні літальні апарати, призначені для розвідки в умовах сучасної війни. Удосконаленню піддалася також артилерійська зброя, зокрема міномети.

ФОТО: QHA

QHA