КИЇВ (QHA) -

 

Державне підприємство "Укрпошта" приймає відправлення з окупованого Криму, на яких вказано, що півострів належить РФ. Про це повідомив представник Президента України в АР Крим Борис Бабін на засіданні комітету Верховної Ради з питань інформатизації і зв'язку.

— Сьогодні поштові відправлення з відмітками "Крим, Росія" і "Севастополь, Росія" приймаються Укрпоштою для передачі українським абонентам. У нас з цього питання вже було декілька нарад, і Укрпошта пояснювала це "ручним режимом обробки відправлень", тому вони не можуть це змінити. Окупаційна влада сьогодні може з Севастополя вислати повістку кримському активісту в Київ, і Укрпошта її доставить, — сказав Борис Бабін.

 

QHA попросило Укрпошту прокоментувати цей факт, однак не отримало чіткої відповіді. У компанії заявили, що не обслуговують відправлення для абонентів у Криму, але не вказали, чи приймаються такі відправлення від кримських абонентів.

 

— Відділення Укрпошти працюють тільки на контрольованій українській владі території. Поштового зв'язку з окупованими територіями немає. Регламентом Всесвітнього поштового союзу, членом якого є ВАТ «Укрпошта», не передбачено обслуговування територій, що не визнані ООН. Відповідно, листи і посилки для адресатів, які не входять до зони обслуговування Укрпошти, будуть повернуті відправникам, — йдеться у відповіді компанії.

 

Як повідомляло QHA, банки Китаю відмовляються проводити транзакції за участю російських компаній через санкції США і Євросоюзу. Про це заявив голова представництва Центробанку Росії в Китаї Володимир Данилов.

QHA