СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров після вчорашнього засідання «суду» заявив, що кримінальну справу стосовно нього, яке розглядається у підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді, сфабриковано. Про це він написав у Facebook.

— Я заявляю, що кримінальну справу сфабриковано через мою політичну позицію, яку я не приховую, не визнаю юрисдикцію Російської Федерації у Криму, не визнаю референдум 2014 року і приєднання так званої Республіки Крим до Російської Федерації. Але за позицію і за думку не судять. Саме тому "справа" сфальсифікована і сфабрикована. Якщо по справедливості, необхідно на даному етапі припинити кримінальну справу стосовно мене, і порушити проти слідчого та експерта.

Завтра о 14:00 суддя чекає наші пропозиції з проведення додаткової або повторної (нової) експертизи, — написав він.

Раніше QHA повідомляло, що у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова замінили прокурора. Новим виявився якийсь Семенчук, який раніше не був заявлений у групі прокурорів у справі. При цьому, як зазначив захист Умерова, новоспечений прокурор якимось чином зміг ознайомитися з трьома томами кримінальної справи лише за один день.

Також підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд відмовив захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в залученні лінгвістичної експертизи Бюро лінгвістичних експертиз НАН України.

12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

ФОТО: інтернет

QHA