КИЇВ (QHA) -

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) набирає дітей з материкової України для відпочинку у православному таборі в анексованому Криму, йдеться у повідомленні, опублікованому в групі "Ковчег Лішня", яка позиціонує себе як православний дитячо-сімейний клуб.

У повідомленні, зокрема, пропонується провести відпочинок у місті Севастополь і на ПБК.

Поїздка запланована на вересень цього року — з 15 — 23 число.

— Паломництво, відпочинок на морі, харчування, проживання. Попередній запис по таборах за два місяці, — йдеться у повідомленні.

Окрім поїздки в анексований Крим, УПЦ МП організовує екскурсії у Чернігівську область, в Карпати і берег Азовського моря. Керівником програм є якийсь Володимир Некипєлов.

Тим часом голова Дніпровського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Єгор Гуськов звернувся до Служби безпеки України у зв'язку із планами УПЦ МП вивезти українських дітей на окуповану Росією територію.

На своїй сторінці у Facebook він написав, що направив до СБУ заяву з проханням перевірити діяльність представників церкви Московського патріархату.

Раніше повідомлялося, що УПЦ МП агітує своїх прихожан писати листи Вселенському патріарху Варфоломію з проханням не надавати Україні томос про автокефалію. Так, до єпархії УПЦ МП надійшло декілька десятків тисяч порожніх бланків листа до Варфоломія.

QHA