КИЇВ (QHA) -

Уряд України затвердив план заходів з відзначення Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляється на офіційному сайті Кабміну.

У повідомленні наголошується, що 18 травня у столиці, на Софійській площі відбудеться мітинг пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а на Майдані Незалежності діятиме фотовиставка, присвячена трагічним подіям депортації кримських татар.

Цього ж дня відбудеться вечір-реквієм за участю посадових осіб держави, громадських і політичних діячів, глав дипломатичних місій іноземних держав в Україні, представництв міжнародних організацій, діячів науки і культури, керівників релігійних організацій.

— 18 травня в Україні вшановують День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу — пам'яті про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього СРСР і здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинули на його історичний шлях, — йдеться у повідомленні.

Протягом травня — червня заплановано тематичні теле- і радіопередачі, показ документальних та художніх фільмів про депортацію кримськотатарського народу 18 травня 1944 року. Зокрема, будуть показані художні фільми «Хайтарма» і «Чужа молитва».

Також дипломатичні представництва України за кордоном проведуть низку інформаційно-роз'яснювальних заходів, присвячених трагічним подіям, пов'язаним з геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей, у тому числі демонстрація фільмів, пов'язаних з депортацією кримськотатарського народу.

Відзначимо, на 13 травня в столиці Туреччини Анкарі заплановано скорботний мітинг, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Як зазначив генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр, міська влада Анкари дала свою згоду на проведення мітингу.

Відзначимо, Рефат Чубаров закликав своїх співвітчизників на анексованому півострові не брати участі в заходах окупантів, присвячених річниці депортації кримськотатарського народу.

Нагадаємо, 18 — 20 травня 1944 року Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони депортував кримських татар з Криму у віддалені райони Приуралля і Середньої Азії.

У 1989 році депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною.

У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Джерело: gov.ua

QHA