КИЇВ (QHA) -

Кримські татари сформували внутрішній ресурс для опору, але це опір ненасильницький. Таку думку висловила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова в інтерв'ю кореспонденту QHA.

— Я точно знаю, що для кримських татар культура громадянського ненасильницького опору, несприйняття російської дійсності — це вже частина політичного коду, частина політичної культури. У нас висока резистентність, — зазначила вона.

На думку Джапарової, шлях, який обрали кримські татари, — без екстремізму, але з твердою впевненістю зберегти свою самобутність, — складніший і важчий, ніж шлях сили, але ним можна пишатися.

— Росія змушує наш народ шукати внутрішній ресурс для опору тому, що відбувалося з нами останні 300 років: це депортації, репресії і спроби знищити наш народ, нашу самобутність. Відповідно, кримські татари почали формувати цей внутрішній опір, резистентність. Наприклад тим, що ми збереглися. Незважаючи на декілька хвиль еміграції, які почалися з XVIII століття, з першої анексії, а далі депортації, коли наш народ був на межі фізичного знищення, це величезний ресурс, який кримські татари змогли акумулювати усередині. Можна з гордістю сьогодні говорити, що все, що мають кримські татари, вони досягли ненасильницькими методами. Не правдою сили, а правдою права. Це — довгий шлях, він набагато складніший, — сказала Еміне Джапарова.

Як відомо, після російської анексії, в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, яких звинувачують в участі у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Так, на початку січня у Сімферополі силовики провели обшуки в будинках кримських татар.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти провели обшуки в селі Новий Мир Сімферопольського району і місті Старий Крим.

QHA