АМСТРЕРДАМ (QHA) -

Сьогодні, 5 жовтня, в Нідерландах в Окружному суді Амстердама проходить судове засідання по «скіфському золоту». Про це повідомляє заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що на даний момент у суді слухається сторона захисту кримських музеїв, які хочуть повернути експонати державного музейного фонду України на анексований півострів.

За її словами, захист протилежного боку будується на тому, що «в процесі задіяна держава Україна, яка може змінювати закони», і тим самим нібито виправдати що завгодно новими актами.

Крім того, сторона захисту кримських музеїв заявляє, що питання повернення скіфського золота має розглядатися в аспекті їх, як культурних цінностей, не привертаючи до цієї справи анексію півострова.

Також захист музеїв будується на тому, що АРК була в складі України юридичною особою, і з цієї причини експонати є особистою власністю Криму.

Нагадаємо, предметом спору є колекція з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Аллард Пірсон (Амстердам) на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» у лютому 2014 року. Серед експонатів виставки — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені та мечі стародавніх греків і скіфів.

ФОТО: інтернет

QHA