АНТАЛІЯ (QHA) -

В Анталії 24 серпня відбулися святкові заходи з нагоди Дня Незалежності України.

У заходах взяли участь заступник секретаря мера Анталії Бедруллах Ерчін, перший секретар посольства України в Туреччині Ореста Старак, представник кримськотатарської діаспори Реджеп Бастирмаджі, неурядові організації.

Ерчін висловив задоволення дружніми відносинами між Туреччиною і Україною.

Перший секретар посольства України в Туреччині, у свою чергу, висловила надію на подальше поглиблення міждержавних відносин і деокупацію Криму.

Голова Товариства української культури і мистецтва в Анталії Олеся Мерджан подякувала владі міста за можливість провести святкові заходи.

— Туреччина ніколи не зменшувала підтримку України в питанні Криму і ми ніколи не забудемо цю підтримку. Я сподіваюся, що у недалекому майбутньому Крим звільнять від російської окупації. Висловлюємо велику подяку меру міста Анталія пану Мендересу Турелю за підтримку і допомогу в організації святкового концерту до Дня незалежності України.

Реджеп Бастирмаджі також висловив надію на якнайшвидшу деокупацію Криму.

Свято розпочалося з частування гостей українськими стравами. Після цього почалися народні розваги: ​​майстер-класи з гопака, стародавня гра "зайчик". Учасники отримали подарунки з України.

Завершилося святкування великим концертом, на якому виступили місцеві колективи "Берегиня", "Калина", "Соната", а також гості з України — етно-гурт "Боговиця" з Київщини і народний ансамбль танцю "Світанок" з Шостки.

Святкування Дня Незалежності України в Анталії було організовано Українським культурно-мистецьким об'єднанням на чолі з Олесею Мерджан в співпраці з Середземноморським об'єднанням українців. Організатори свята висловили щиру подяку всім за участь.

Як писало QHA, раніше в турецькому Ізмірі встановили рекорд, розгорнувши найдовшу українську вишиванку. Довжина вишиванки склала 52 метри.

QHA