КАНБЕРРА (QHA) -

У столиці Австралії Канберрі відбувся захід, присвячений початку діяльності міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

— Сьогодні ми починаємо важливий механізм консультацій серед представників країн і міжнародних організацій, які виступили співавторами резолюції Генасамблеї ООН щодо забезпечення прав людини в Криму. Наше завдання — сприяти імплементації положень згаданих резолюцій, які у підсумку мають сприяти процесу деокупації Криму, — зазначив під час свого виступу на презентації посол України в Австралії Микола Кулинич.

Він заявив, що одним з основних елементів забезпечення процесу деокупацію є відновлення прав корінного народу Криму — кримських татар.

— Тема захисту прав корінних народів особливо близька і зрозуміла Австралії. Трагізм долі кримських татар — корінного населення півострова — важко перебільшити. Зважаючи на те, що цього року Україна та Австралія починають своє членство в Раді ООН з прав людини, особливу увагу буде приділено саме захисту прав корінних народів, — підкреслив він.

Українська діаспора організує в Австралії низку конференцій, експертних дискусій, а також ознайомить австралійців з ситуацією в Криму.

— Ми, українці Австралії, у своїй більшості є переміщеними особами, які втікли від радянського тоталітаризму. Ми не можемо залишити без допомоги тих, хто сьогодні страждає від агресивної політики РФ, — повідомив представник керівництва Союзу українських організацій Австралії, координатор платформи «Друзів деокупації Криму в Австралії» Мар'ян Ткачук.

У презентації взяли участь регіональний представник Ради ООН з прав людини в Австралії Томас Альбрехт, представники посольств Естонії, Грузії, Словенії, Нідерландів, Австрії, Болгарії, Португалії та інших.

Довідка. Міжнародна платформа «Друзі деокупації Криму» — неформальне відкрите об'єднання зацікавлених країн, неурядових організацій (міжнародних і українських, які працюють в сфері прав людини), впливових політичних лідерів, спрямоване на забезпечення активної підтримки та просування зусиль України з відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованим Кримом.

QHA повідомляло, що 31 січня в Європейському Парламенті відбудеться конференція «4 роки окупації — шляхи підтримки Криму та кримських татар». Організаторами конференції виступили фракції "Європейський вільний альянс" ("Зелені/"Greens"/EFA), "Альянс лібералів і демократів за Європу" (ALDE), "Європейська народна партія" (EPP), а також громадські організації "КримSOS" і "Міжнародне партнерство з прав людини" (IPHR).

Джерело: Укрінформ

QHA