БАКУ (QHA) -

Сьогодні, 28 травня, в Азербайджані відзначають 100 років від дня проголошення Азербайджанської Демократичної Республіки (АДР), повідомляють місцеві ЗМІ.

Президент країни Ільхам Алієв відвідав пам'ятник, споруджений на честь АДР.

Азербайджанські альпіністи з нагоди національного свята — Дня Республіки, підкорили новий пік на Великому Кавказі на висоті 3740 метрів над рівнем моря і назвали «Пік 100-річчя АДР».

Азербайджан вважається першою демократичною республікою в усьому мусульманському світі, який оголосив про створення республіки 28 травня 1918 року. Першою незалежність АДР визнала Османська імперія. У ті дні Баку знаходилося під окупацією більшовиків і вірменських збройних груп, і тому уряд Азербайджану звернувся до османського уряду з метою звільнити місто від окупантів.

Сформована з числа азербайджанців і турків — Кавказька ісламська армія на чолі з Нурі-пашею 15 вересня 1918 року звільнила Баку. У боях за місто загинуло більше тисячі військових.

В Азербайджані за короткий час були реалізовані реформи в економіці, освіті, релігійній сфері та інших областях. У «Декларації незалежності» Азербайджану були закріплені рівні права за всіма громадянами, незалежно від расової, релігійної приналежності й статі. Азербайджан став першою мусульманською країною, яка надала жінкам право голосу.

28 квітня 1920 року загони Червоної армії окупували Азербайджан, поклавши край АДР.

Раніше QHA повідомляло, що в Азербайджані затримали громадянина України Андрія Серба, який підозрюється у привласненні кібер-шляхом мільйонних сум з азербайджанських банків. Разом з українцем також затримали росіянина.

Джерело: Тренд, АА

QHA