КИЇВ (QHA) -

 

В Азовському морі, поблизу берегів Керченської протоки, вночі з 9 на 10 жовтня тріснув корпус турецького корабля NILA, який перевозив три тисячі тонн вугілля з порту "Азов" у Ростовській області (Росія) до порту Гіресун (Туреччина).

Про це повідомив керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко у своєму Facebook.

За його даними, через тріщину на борт корабля почала прибувати вода.

Клименко пише, що на борту суховантажу перебувало 11 членів екіпажу, з яких 10 — українці, і 1 — азербайджанець.

Після інциденту 7 членів екіпажу евакуювали.

Суховантаж у супроводі буксира "Меркурій" прямує в порт "Кавказ" або "Керч", додав Клименко.

З 2014 року це судно знаходиться в кримському "чорному списку" порушників. Під ім'ям SEASHELL суховантаж заходив до Севастополя 25 червня і 1 липня 2014 року. Тоді корабель перевозив металобрухт з Інкермана в Туреччину. У 2014 році судном керувала одна з одеських компаній, а тепер воно належить турецькій компанії Armada Shipping & Chartering Ltd.

Про пошкодження суховантажу біля берегів окупованого Криму повідомив і російський "Интерфакс", посилаючись на джерела. Проте наголошується, що судно "приписано до порту Ломе" (африканська країна Того).

— У судна тріщина, воно стало на якір. Екіпаж займається усуненням пошкодження самостійно, сигналу SOS не подавав, від допомоги вони відмовилися. На місці чергує катер берегової охорони, — пише видання.

 

Нагадаємо, у лютому 2018 року поблизу берегів окупованого Криму зазнав аварії турецький суховантаж під молдовським прапором. Судно отримало пошкодження корпусу.

Нижче ватерлінії в корпусі суховантажу виявили три пробоїни. На борту судна було близько 48 тонн дизпалива і моторного масла. Судно відбуксирували до закритої бухти, щоб уникнути екологічної катастрофи. Паливо і масло відкачали.

У 2017 році у нейтральних водах поблизу Криму зазнав аварії суховантаж Anda, який плив під прапором Того.

 

Джерело: Интерфакс

QHA