КИЇВ (QHA) -

У столиці міська влада розпочала демонтаж двох незаконно добудованих поверхів в «Будинку профспілок».

КМДА протягом двох років судилася з власником «Будинку профспілок», і вигравши всі суди, міська влада почала демонтувати незаконно добудовані поверхи.

— Сьогодні ми офіційно починаємо демонтаж двох поверхів надбудов над київським Будинком профспілок. Хотів нагадати, що в кінці 2014 року власники будівлі незаконно надбудували ці споруди, і саме тому Київська міська рада офіційно звернувся в лютому 2015 року до суду і виграла всі три інстанції. Після цього почалися підготовчі роботи.

Дійсно, місто вперше проводить таку роботу. Це не стандартний хід, і політична воля міста і мера Києва є, тому зараз місто офіційно починає демонтаж цих незаконних двох надбудов, — розповів радник київського міського голови Дмитро Білоцерківець.

Секретар Київської міськради, заступник міського голови Володимир Прокопів зауважив, що вони проводять не показову акцію, а демонструють, що нікому не дозволять порушувати чинне законодавство і здійснювати незаконне будівництво або надбудови в центрі Києва.

— Ми повинні донести до тих, хто вважає, що місто не має міської влади або політичної волі на те, щоб був дотриманий порядок — міська влада в жодному разі не буде терпіти свавілля, тим більше в центрі столиці. Хочу зауважити, і це дуже важливо, що є принципова позиція київської адміністрації і зараз не відбувається показової акції. Це ще один крок системної політики міської влади. Тому все, що побудовано з порушенням чинного законодавства, буде демонтоване. Всі ці люди, які вважають, що можна якимись сумнівними схемами, прикриваючись якимись судовими рішеннями, саботажем якихось служб і думають, що можна якось домовитися, то саме для них це повинно стати знаком того, що все надбудоване всупереч чинному законодавству — буде демонтоване, — заявив Володимир Прокопів.

З огляду на те, що дуже важко було технічно підготуватися, процес демонтажу затягнувся. І тільки коли міська влада підготувала всі необхідні документи, розпочався офіційний процес знесення незаконно добудованих двох верхніх поверхів.

Крім цього, КМДА демонтує незаконну надбудову в «Будинку профспілок» за свої гроші і ніяких субпідрядників не підключає.

— Комунальне підприємство «Київблагоустрій» виконує цю роботу, і ми маємо можливість побачити, яким чином все відбуватиметься, — відповів радник київського міського голови Дмитро Білоцерківець.

Скільки триватиме демонтаж двох поверхів «Будинку профспілок», представники міської влади не змогли сказати, але вони планують закінчити всі роботи до кінця року.

Сума, витрачена на знесення двох поверхів, стане відома тільки після закінчення всіх проведених робіт.

— Ми демонтуємо своїми силами, але кожна копійка, яка буде витрачена з міського бюджету на цей демонтаж, має бути компенсована тією юридичною особою, яка це зробила. Тобто всі фінансові витрати, яких зазнає місто, будуть примусово стягнуті із забудовника в судовому порядку, — додав Білоцерківець.

Власник будівлі встиг добудувати близько 70 кв. метрів. І за це забудовник має зазнати адміністративної відповідальності згідно із чинним законодавством.

— Цей забудовник — пан Балабан, який уже зазнав кримінальної відповідальності, але за інше, і зараз його вже заарештували в Одесі за те, що він займався на замовлення викраденням жінок-мільйонерок і вимагав за це гроші. Він зараз сидить у в'язниці, і він вже зазнав своєї відповідальності, — зазначив радник київського міського голови Дмитро Білоцерківець.

«Будинок профспілок» складається з двох секторів, один з них — це київські профспілки, де якраз були незаконно надбудовані два поверхи, і другий — це загальноукраїнська профспілка. У цих блоках вже йде реконструкція приміщення після того, як його спалили під час Майдану 2014 року.

Представники міської влади не змогли відповісти на питання про те, скільки часу піде на реконструкцію «Будинку профспілок», адже він не стоїть на балансі міста, а є приватною власністю.

— Вулиця Хрещатик занесена до реєстру пам'яток архітектури, і робити тут щось без відповідних погоджень не можна. І подібне будівництво в центрі міста і на вулиці Хрещатик не має права на існування, — зазначив секретар Київської міської ради та заступник міського голови Володимир Прокопів.

Тим більше, що «Будинок профспілок» перебуває в аварійному стані і кожен власник, а вони різні, несе відповідальність за свою частину будинку. Саме тому кожен з них просив відповідний дозвіл на реконструкцію саме свого будинку.

— Вони не мають права експлуатувати приміщення, і їм не раз видавалися різні приписи. Сам будинок не зданий в експлуатацію, відповідно, ніякий заклад громадського харчування і ніякий інше заклад в будинку, який не зданий в експлуатацію, не має права на здійснення підприємницької або будь-якої іншої діяльності, — зазначив Прокопів.

На думку Володимира Прокопова, надбудова в «Будинку профспілок» була здійснена шляхом якихось сумнівних схем і незрозумілих договорів.

Крім того, у забудовника була можливість власними силами демонтувати те, що він самовільно надбудував, але він проігнорував прохання міської влади і відповідні рішення судів.

Представники київської влади не могли потрапити в будівлю «Будинку профспілок» через те, що хтось зачинив двері у паркані, який стоїть навколо будівлі. Вони стукали і просили відчинити двері, але ніхто не відреагував. Тому було вирішено свердлити замки у дверях паркану, щоб потрапити всередину будівлі, де зранку проходять демонтажні роботи. І тільки після цього журналісти та київська влада змогли потрапити до будівлі.

Секретар Київської міськради Володимир Прокопів перед журналістами і в присутності виконавчої служби підписав судовий акт, що символізує початок офіційних демонтажних робіт.

QHA