РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

В Емір-Усеіна Куку спостерігаються проблеми з підшлунковою і нирками.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк.

За його словами, після завершення голодування, яке в'язень Кремля проводив на підтримку українського режисера і політв'язня Олега Сенцова, болей у кримського татарина стало менше.

— Фігурант справи «ялтинської групи» Хізб ут-Тахрір Емір-Усеін виходить з голодування за допомогою соків і дитячого харчування, сьогодні вперше за два тижні реабілітації поїв обід з м'ясом. Болей стало менше, залишаються проблеми з підшлунковою і нирками. Куку голодував на підтримку Олега Сенцова, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії, — написав Наумлюк.

Він зазначив також, що Куку болісно сприйняв новину про загибель російського журналіста Орхана Джемаля в Африці.

Нагадаємо, Емір-Усеін Куку припинив голодування на прохання своєї дружини 18 липня.

QHA повідомляло, що Емір-Усеін Куку за час голодування схуд на дев'ять кілограм.

Відзначимо, що до арешту Емір-Усеін Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в Криму. Він був затриманий 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в Криму.

У липні 2016 року поміщений у спецблок СІЗО як "небезпечний підслідний". Ще пізніше був звинувачений у підготовці до «насильницького захоплення влади». У грудні 2017 року його етапували з Криму до Ростова-на-Дону. Спочатку був поміщений в СІЗО-1, потім переведений до СІЗО-4, де і перебуває до сьогодні.

Емір-Усеін заарештований за підозрою в участі в діяльності "Хізб-ут-Тахрір" (ісламської партії, яка легально функціонує в Україні і Європі, а також у більшості країн світу, але вважається забороненою в Росії).

QHA