КИЇВ (QHA) -

Про це йшла мова на засіданні круглого столу 8 вересня. Голова Асоціації «Союзу інвесторів транспортної інфраструктури Києва» Сергій Корнієвський повідомив, що в цьому році «Київпастранс» уклав угоду з владою на демонтаж зупинкових комплексів. Причому на практиці демонтаж здійснюється з застосуванням сили, руйнуючи майно, в тому числі майно інвесторів.

Один із таких актів вандалізму трапився в Києві вночі з 31 серпня на 1 вересня.

-Двоє чоловіків спортивної комплекції надягнули на мене наручники і тримали обличчям до земля. В цей час проходила акція ліквідації зупинкового комплексу, - розповів пан Корнієвський.

На питання репортера інформаційного агентства QHA, про те, хто буде компенсувати підприємцям втрати, які вони зазнали в результаті незаконних дій влади і чи існують, взагалі, приклади того, що хоч хтось отримав компенсацію, пан Корнієвський відповів слідуючим чином:

- Існує поки тільки один приклад, коли в судовому порядку «Київпастранс» оплатив компенсацію. Але це було 8 років назад.

Чому демонтаж малих архітектурних форм, звичайно проводиться вночі?

- Підприємці, які зіткнулися з подібним актом вандалізму, у випадку подібних ситуацій зазвичай оперативно, виходять на акції протесту. Ми швидко координуємось, якщо раптом щось десь - збираємось, просто тримаємося за руки і захищаємо свою власність. Вночі неможливо так швидко організуватися.

Під час круглого столу також обговорювали питання проведення так званих тендерів, коли підприємець хотів придбати лоток, встановлювали категорично неприйнятну, в рази завищену ціну. Але потім з’являлася інша людина, яка купує цей лоток за собівартістю – практично без націнок.

Нагадуємо, що це питання розглядалося на засіданні круглого столу – «Столична влада продовжує малий і середній бізнес», який відбувся 8 вересня за участю представників центральних органів влади, лідерів громадських організацій та правозахисників. Сторони діалогу обговорили порядок розміщення малих архітектурних форм і координацію спільних дій, що стосується захисту прав підприємців.

QHA